03.09.2012

Lilla Lou Super Bohaterka!


Zapraszamy do wykonania nowej stylizacji Lilla Lou – Super Bohaterki!
Potrzebne będą: duży biały karton, folia aluminiowa, niebieski worek na śmieci lub inna niebieska reklamówka, wata, guziki, kokardka, plastelina, ulotka lub papier w fioletowym kolorze, folderki, gazety lub pocztówki z widokiem budynków, domów.
KROK 1:
Jak zwykle pomaluj kredkami ręce, szyję oraz twarz Lilla Lou. Tym razem jednak wytnij całą jej postać.
KROK 2:
Teraz przygotujmy tło naszej pracy. Rozetnij reklamówkę lub worek i obłóż nim karton. Podklej od spodu taśmą klejącą. W czasie obkładania możesz sobie przytrzymać całość spinaczami do papieru.
Z drugiej strony poprzyklejaj wycięte z gazety lub pocztówek budynki, tworząc miasteczko którym opiekować się będzie nasza Super Bohaterka. Mogą się w nim znaleźć najróżniejsze budynki, a także drzewa, samochody – co uda Ci się znaleźć.
KROK 3:
Nad miasteczkiem połóż naszą Lilla Lou, ale jeszcze jej nie przyklejaj!
Zajmiemy się teraz strojem naszej Super Bohaterki. Używając cienkiej bibuły lub serwetki odrysuj kształt sukienki.
Następnie wytnij ten kształt i przerysuj na papier z którego chcesz zrobić sukienkę (ja wykorzystałam niepotrzebną ulotkę w ładnym fioletowym kolorze).
Wytnij sukienkę i przyklej ją naszej Lilla Lou. Zrób też pelerynę Super Bohaterki z folii aluminiowej i włóż ją pod wyciętą postać. Teraz całość możesz przykleić do naszego tła.
KROK 4:
Sukienkę ozdób kokardą i znaczkiem Lilla Lou, który możesz wyciąć z książeczki. Zrób buty z folii aluminiowej i ozdób je guzikami.
KROK 5:
Czas zrobić fryzurę dla Lilla Lou! Użyjemy do tego wałeczków ulepionych z plasteliny. Do gotowej fryzury możesz dodać ozdoby.
KROK 6:
To już prawie koniec! Zróbmy jeszcze chmurki z waty.
Stylizacja Super Bohaterki już jest gotowa! Brawo!
Lilla Lou czuwa nad zrobionym przez Ciebie miasteczkiem!

1 komentarz:

  1. ŚWIETNA SUPER BOHATERKA.NAJBARDZIEJ PODOBAJA MI SIĘ JEJ WŁOSY. :)

    OdpowiedzUsuń