31.10.2012

TUTORIAL HALLOWEENDzisiaj mamy dla Was halloweenową stylizację Lilla Lou!
Potrzebne będą: klej, nożyczki, igła z nitką, kredki świecowe, ołówek, czarna kartka z bloku lub papieru kolorowego, kawałek materiału w pomarańczowym kolorze oraz ścinki materiałów, czarny filc, wełna czesankowa, karteczki samoprzylepne, naklejki lub inne halloweenowe ozdoby.


KROK 1:
Zacznijmy od pomalowania rąk, szyi oraz twarzy Lilla Lou. Tym razem czas na mocny, ciemny makijaż. Nogi pomaluj ciemną kredką, dorysowując w ten sposób rajstopy.


KROK 2:
Wykonamy teraz różową spódniczkę z karteczek samoprzylepnych. Ponaklejaj je obok siebie tak, jak na zdjęciu.


KROK 3:
Bluzeczkę wytnij z czarnego papieru kolorowego. Ozdób ją tasiemką lub kokardką. Narysuj też guziczki w kształcie dyni, wytnij i przyklej w odpowiednie miejsce.


KROK 4:
Buty wytnij z tego samego papieru co bluzeczkę. Ozdób je tym, co masz dostępne – ja wykorzystałam materiałowe kwiatuszki. Następnie zrób igłą po sześć dziurek w butach i przewlecz przez nie kordonek/mulinę lub wełnę, robiąc sznurówki.
KROK 5:
Czas zrobić fryzurę dla Lilla Lou! Ułóż wełnę czesankową na kształt odpowiedniej fryzury i przyklej od spodu. Możesz dodać kilka kawałków muliny lub kolorowej wełny.


KROK 6:
Zajmiemy się teraz tłem – pokoloruj tło kredkami, a następnie naszkicuj ołówkiem kształt pajęczyny. Następnie użyj grubej czarnej nitki albo kordonku i za pomocą igły przewlecz nitkę według naszkicowanego kształtu.


Narysuj pająki lub jeżeli masz – przyklej naklejki.


KROK 7:
Zajmiemy się teraz wykonaniem halloweenowych dyń. Z pomarańczowego materiału lub filcu wytnij kółko i przewlecz dookoła nitkę.


Następnie ściągnij nitkę trzymając za dwa końce i wypchaj dynię ścinkami materiałów.


Przyklej wycięte z filcu oczy i zrób straszną minę. Wytnij i przyklej też listki i ogonek.


KROK 8:
Stylizacja już prawie gotowa! Teraz czas na dodatki – wykorzystaj co masz, np. confetti w kształcie serduszek, dodatkowe naklejki, cekiny.


Brawo! Kolejna stylizacja gotowa!

2 komentarze:

  1. Z tą igła i nitką świetny pomysł, już mam wizję swojego tutka :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. świetny tutek i efekt powalający na kolana!

    OdpowiedzUsuń