10.05.2015

Rysowanie z oliwiawerą2001: Roszpunka z ,, Zaplątanych" - wersja współczesna cz.1Hej! Oto kolejna część rysowania, w której pokażę, jak narysowałam postacie wytwórni Disney i DreamWorks w wersji współczesnej! Przyszedł czas, abym pokazała, jak narysowałam Roszpunkę :). Zapraszam na pierwszą część tutorialu!

1) Zaczynamy od szkicu. Najlepiej użyć ołówka H, HB, B lub B2. Nie rysowałam wszystkich szczegółów, ponieważ byłoby zbyt dużo wycierania. Pamiętajmy, że rysujemy bardzo delikatnie. Potem i tak ołówkowe kontury zamieniamy na kontury z kredek.


2) Tak jak wspomniałam wcześniej, kontury z ołówka ścieramy i robimy delikatne kredkowe.


3) Dorysowujemy długopisem czarne rzęsy, każdą z osobna. Brwi rysujemy kredką brązową  i poprawiamy czarnym długopisem. Używamy do nich zaostrzonej kredki i rysujemy tak jak układają się włoski. 


4) Tęczówki kolorujemy kredką jasnozieloną. Zostawiamy białe błyski światła.


5) Robimy ciemniejsze miejsca na tęczówce kredką ciemnozieloną.


6) Najciemniejsze cienie robimy czarną kredką. Szarą kredką cieniujemy białko oczne.7) Cieniujemy wargi kredką brzoskwiniową, a jaśniejsze miejsca odcieniem jaśniejszym.8) Cieniujemy dalej usta i zęby. Robimy delikatnie róż na policzkach i rysujemy piegi na nosie.


9) Robimy cienie na twarzy kredką brzoskwiniową.


10) ,,Poszerzamy" je kredką o jaśniejszym odcieniu.


11) Najjaśniejsze miejsca wypełniamy beżową kredką.


12) Najciemniejsze cienie robimy kredką brązową.13) Kolorujemy i cieniujemy kwiatki. Teraz przyszedł czas na włosy. Kredką brązową rysujemy cienie kreseczkami, które układają się tak jak włosy. Pozostawiamy białe miejsca na refleksy świetlne ( wypełnimy je jaśniejszym kolorem).14) Cieniujemy do końca, a potem poprawiamy mocniej dociskając kredką brązową.


15) Białe miejsca wypełniamy kredką beżową.


16) Najciemniejsze cienie robimy kredką ciemnobrązową.
Pozdrawiam!/ oliwiawera2001 

8 komentarzy:

 1. Ślicznie <3 Kiedy będzie część 2 ??? ;3

  OdpowiedzUsuń
 2. Ślicznie <3 Kiedy będzie część 2 ??? ;3

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej mam pytanie... Jakich kredek używasz?

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się świetnie!

  OdpowiedzUsuń
 5. OMGOMGOMGOMG JAK TY TO ROOOOBISZ

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy7:38 AM

  Kiedy część 2 ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy8:14 PM

  Wooooooooooooooooooooooooooooooooooow ! �������������������������������������������������������������� Sssssssuuuuuuupppppppeeeeeeerrrrrrrr!�Wooooooooooooooooooooooooooooooooooow!

  OdpowiedzUsuń