13.07.2016

Historia Powstania Świata - Flora Strażniczka Roślin

     Flora to kolejna Strażniczka Armii Światła. Mimo to potrafi być surowa i uważana jest za najpiękniejszą Strażniczkę. Oto ona:Teraz przedstawię Wam proces tworzenia jej:
1. Tradycyjnie zanczynamy od szkicu. W tej postaci jest dość dużo szczegółów, które postanowiłam sobie podpisać. Jest to bardzo przydatne przy tego typu rysunkach bo możesz spokojnie rozmieścić poszczególne elementy, nie bojąc się o to, że później nasza ciężka praca ołówkiem pójdzie na marne, bo trzeba wszystko ścierać. No i nie niszczy się papier. Ja zrobiłam takie "plamy" na wybranym obszarze, potem zrobiłam strzałkę. podpisałam ołówkiem. Dzięki temu rysunek będzie po prostu dopracowany i przemyślany
 
2. Gdy już wiemy, w co "ubierzemy" postać, rysujemy szczegóły. Jeżeli chodzi o różyczki to były zbyt małe, by wycieniować je samymi kredkami, więc postanowiłam użyć cienkopisu (0,03).

3. Następnie zajęłam się twarzą. W tym momencie trzeba się skupić, bo znowu zmieniamy kontury ze szkicownika. Ja powiększyłam Florze źrenice, i zmniejszyłam trochę oczy.
 
4. Usta pomalowałam je mocnym różem, nie zaznaczając uniesionych kącików.
5. Oczy Flory są zielone, nie powiększałam tęczówek. Następnie zrobiłam cienkie brwi, jedną lekko uniesioną.

6. Przejdźmy do włosów. Wiele osób pytało jak zrobiłam włosy w pracy na konkurs Kawaii Style. Więc na początku wybieramy bazowy kolor i robimy takie fale (im mniej będziecie robić tych zygzaczków i w większych odstępach, tym grubsze będą loki).

7. Tym samym lub o odcień ciemniejszym kolorem wypełniamy włosy, dzieląc je na pasma, tak jak na zdjęciu.


8. A następnie nakładamy cień, w tym przypadku brązem. Jeżeli pomalujecie nim prześwity między pasmami (nie pomylić tego z refleksem), włosy będą wyglądać na gęstsze. 

 9. Następnie robimy twarz. Powinna być dość opalona, konieczne są rumieńce, w robieniu których najlepiej sprawdzi się różowa kredka bambino. Gdy później nałożymy na nią już normalną, cielistą, dobrze zmiesza się i wtopi w kolor. Rumieniec robimy na policzkach i nosie.

  10. Kolejny krok to skrzydła z gałęzi. Malujemy je bazowym kolorem, później ciemniejszym, a na koniec dajemy cień.

  11. Ważne są również cieniutkie gałązki, których już nie trzeba cieniować.

 12. Teraz szukamy brudnego, zgniłego zielonego i robimy mech. Koloujemy go kolistymi ruchami. Możemy cieniować go ciemnym zielonym (jednak wszystkie moje ciemne zielone miałby zbyt dużo niebieskiego odcienia) lub tak jak w moim przypadku - czarnym.

  
13. Ozdabiamy postać pnączami, a potem pokrywamy ziemią. 

 
 14. Róże malujemy jednolicie jasnym różowym. Teraz zaczyna się dziubanie. Bierzemy w łapki bordowy i cieniujemy każdą różę po kolei. Tak, dobrze przeczytałeś. Owszem, jest to czasochłonne, ale efekt jest tego wart. Ja wzięłam później jeszcze ciemniejszy kolor i jeszcze przyciemniłam niektóre płatki.
15. Teraz wybieramy wszystkie szare kredki i malujemy kamienie. Ja wybrałam bardzo skrajne odcienie szarego - wpadające w brązowy lub w niebieski.16. Na dole zrobiłam piasek. Tutaj użyłam takiego właśnie piaskowego żółtego i brązowego do wycieniowania. Pamiętajcie jednak, że gdy zrobicie powierzchnię piasku taką pofałdowaną, będzie wyglądać bardziej realistycznie.
17. Na sam koniec dorysowałam bluszcz oplatający ręce dziewczyny, wycieniowałam jej ręce oraz "zebrałam" kilka kwiatków z jej sukienki i zrobiłam wianek.


To tyle! Możecie dorobić tło (ja po prostu rozmazałam palcem kredki bambino), podpisać się i gotowe!
Napiszcie mi, jak sądzicie, jaka Strażniczka mogłaby być Siostrą Flory i dlaczego? Może będzie to Fauna? A może ktoś inny?


Trzymajcie się ciepło i do następnego tutorialu!
 

~BookGriver

4 komentarze:

 1. Siostra może Demeter albo Fauna ? Super :) Na pewno muszę nią narysować! Mischotta :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy9:07 AM

  strażniczka wody
  dzięki wodzie rosną rośliny Ani art

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy10:06 AM

  Piękne! Widziałam inne strażniczki, też są cudowne.

  OdpowiedzUsuń