21.12.2011

ptaszek z witki wierzbowej

W okresie przedświątecznych przygotowań proponuję wykonanie wierzbowego ptaszka na choinkę. Polecam świeże witki wierzbowe, które dzięki temu, że są bardzo giętkie, idealnie nadają się do kształtowania.
Oprócz witek potrzebne będą jeszcze: wstążeczka, filc, klej wikolowy, koraliki, igła i nitka.
Witkę wierzbową wyginamy i związujemy w kilku miejscach nitką, tak jak jest to pokazane na zdjęciach. Powstanie nam kształt ptaszka z brzuszkiem, ogonkiem i głową. W okolicach głowy, można koniec witki opleść. W zależności od długości witki, można stworzyć ptaszka większego lub mniejszego.


Z filcu wycinamy elementy dekoracyjne: dziób, grzebyczek i skrzydełko. Wszystkie te elementy wycinamy tak, aby dały się złożyć na pół. Dzięki temu łatwo można je będzie przykleić do witki, poprzez owinięcie i sklejenie.Kolejnym krokiem jest stworzenie nóżek z tasiemki i koralików. W tym celu nawlekamy koralik na tasiemkę i na końcu zawiązujemy supeł, alby koralik się nie zsunął. Podobnie nawlekamy koralik na drugim końcu tasiemki i zawiązujemy tasiemkę na witce. Oko wykonujemy również z koralika, przywiązując go nitką do głowy ptaszka.


Na koniec przywiązujemy nitkę do ptaszka w dwóch miejscach, najlepiej w okolicach głowy i ogona, i wieszamy ptaszka na choince.


Bardziej świąteczny efekt możemy uzyskać malując ptaszka złotą lub srebrną farbą (najlepiej nadaje się farba w spray’u). Ptaszka można także pomalować farbami plakatowymi lub akrylowymi.

Wesołych Świąt!

1 komentarz: