15.02.2012

Syrena Lilla Lou

Przedstawiamy piękną i kolorową syrenę Lilla Lou. Do jej wykonania potrzebna jest plastelina oraz muszelki, kolorowa gaza i kawałki kolorowych tkanin.
KROK1
Rozpocznij od pokolorowania twarzy, dekoltu i rąk postaci Lilla Lou. Warto dodać delikatny makijaż. Następnie czarnym flamastrem lub kredką narysuj ogon syreny i zaznacz na nim łuski.


KROK2
Ogon syreny będzie się pięknie prezentował, jeśli wykonany zostanie z plasteliny. W tym celu formuj z plasteliny placuszki w kształcie łuski a następnie przyklejaj je do papieru. W razie potrzeby rozsmaruj plastelinę paluszkiem tak, aby wypełniła ona całą pomalowaną łuskę. Wypełnianie ogona plasteliną warto zacząć od płetwy i kontynuować w kierunku talii. Płetwę pomaluj kredką lub flamastrem. Na ogonie odciśnij różne wzory, które stworzą ciekawy efekt dekoracyjny (na przykład końcem zatyczki od flamastra, wykałaczką lub guzikiem, który posiada ciekawy, wypukły wzór).
KROK3
Teraz, wytnij z niebieskiego papieru „wodę”, z falami na powierzchni. Następnie nożykiem introligatorskim natnij karton dookoła ogona syreny (poproś dorosłą osobę o pomoc) i włóż niebieski papier pod ogon. Dzięki temu zabiegowi ogon syreny znajdzie się na tle wody.
KROK3
Do wykonania włosów syreny wykorzystaj farbowaną gazę w ciepłych kolorach (czerwony, pomarańczowy i różowy, o tym jak zafarbować gazę pisaliśmy tutaj: http://www.lillalou.blogspot.com/2011/10/farbowanie-gazy.html). Paski gazy natnij nożyczkami i przyklej do papieru klejem formując ciekawą fryzurę. Jako ozdobę włosów dodaj muszelkę przyklejoną do gazy plasteliną. Wykonaj naszyjnik z muszelek (muszelki świetnie przyklejają się do wałeczka z plasteliny).
KROK4
Syrena będzie się wspaniale prezentować w morskiej scenerii. Niebieską gazę przyklej do papieru, formując z niej kształt fal. Poprzyklejaj plasteliną muszelki a z kolorowych tkanin wytnij kształt rybek, przyklej do papieru i dorysuj czarnym flamastrem oczy i uśmiech. Na koniec dodaj delikatną niebieską ramkę i obraz syreny w morskiej scenerii jest już gotowy. A więc, do dzieła!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz