27.06.2012

PIN UP GIRLS - Lilla Lou w stylu marynarskim!

Zapraszamy do wykonania nowej stylizacji Lilla Lou! Tym razem w stylu marynarskim. Potrzebne materiały to: kawałek gazety, farby plakatowe – biała i niebieska, muffinkowa papilotka, wełna, patyczek po szaszłyku, kredki, gruba igła z nitką, klej i różne biało-niebieskie ozdoby, np. cekiny, tasiemki.KROK 1:

Zacznijmy od pomalowania rąk, nóg, dekoltu oraz twarzy Lilla Lou. Możesz zrobić też delikatny makijaż i dodać czerwoną szminkę.


KROK 2:

Teraz zajmijmy się przygotowaniem spódniczki. Do jej wykonania użyjemy muffinkowej papilotki. Przetnij papilotkę w połowie i przyłóż do rysunku tworząc dwuwarstwową spódniczkę. Przyklej ją delikatnie.


KROK 3:

Następnie ozdobimy górę spódniczki. Z niebieskiej tasiemki zrób kokardkę (jak zrobić kokardkę pisaliśmy tu) i przyklej ją w odpowiednim miejscu.


KROK 4:

Teraz zrobimy marynarską bluzeczkę dla Lilla Lou. Fragment gazety pomaluj niebieską farbą, a inny fragment białą. Poczekaj aż farba wyschnie. Z części niebieskiej wytnij bluzeczkę, a z części białej paseczki. Przyklej do rysunku.KROK 5:

Czas zająć się butami Lilla Lou. Wykonamy niebieskie tenisówki ze sznurowadłami. Kształt butów wytnij z pomalowanej na niebiesko gazety i przyklej do rysunku. Następnie nawlecz białą, grubą nić (lub kordonek, mulinę) na igłę i przebij buty zaczynając od góry. Przeciągnij nić pod rysunkiem i przebij jeszcze raz od dołu, wyciągając igłę na wierzch.


Następnie wbij igłę jeszcze raz i znowu przeciągnij nić pod rysunkiem, a potem robiąc kolejną dziurkę wyciągnij igłę, tak aby ostatecznie dwa końce nici znalazły się po tej samej stronie. Zwiąż je na kokardkę. To samo zrób z drugim butem.


KROK 6:

Teraz zrobimy modną fryzurę dla Lilla Lou. Zacznij od wykonania igłą kilku par dziurek na środku głowy Lilla Lou.


Potem przewlecz kawałki wełny między dziurkami. Użyj do tego igły.


W razie potrzeby zrób więcej dziurek i przewlecz więcej wełny, uzyskując piękną fryzurę. Na końcu wykonamy marynarską czapeczkę. Wytnij z pomalowanej na biało gazety kwadrat. Złóż go na pół i zagnij rogi tworząc trójkąt. Podstawę trójkąta wywiń do przodu – tak jak na rysunku poniżej. Otrzymaną czapeczkę przyklej klejem.KROK 7:

Teraz zrobimy tło naszego rysunku. Lilla Lou będzie stała nad morzem na molo. Deskę graniczną między molo a wodą możesz wykonać z patyczka po szaszłyku. Resztę dorysuj. Warto też, aby pojawiły się statki lub żaglówki na morzu, możesz wyciąć je z gazety i przykleić. Zadbaj też o szczegóły. Wykorzystaj to, co masz (np. koraliki, cekiny, guziki). Zrób naszyjnik dla Lilla Lou i popraw makijaż, możesz dodać motylki, ptaki, muszelki.


Brawo! Nowa, marynarska stylizacja gotowa!

2 komentarze:

  1. Anonimowy5:18 PM

    Cudnie :* Próbowałam i wyszło mi :D Świetny pomysł .

    OdpowiedzUsuń