23.03.2012

DOLLS - TUTORIAL

Zapraszamy do wykonania pastelowej stylizacji Lilla Lou! Potrzebne do tego materiały to: papierowa serwetka w pastelowych odcieniach, umyte i wysuszone sreberka po jogurtach, a także wszelkie białe, różowe lub srebrne guziki, tasiemki, koraliki, cekiny – wszystko, co uda Wam się znaleźć.KROK 1:
Zacznijmy od pomalowania rąk, nóg oraz twarzy Lilla Lou.


KROK 2:
Teraz zajmijmy się przygotowaniem serwetkowej sukienki. Wybierz serwetkę, której wzór stworzy ładną sukienkę dla Lilla Lou, następnie oderwij cienką białą warstwę ze spodu serwetki.


Nie wyrzucaj jej! Przyda się do odrysowania kształtu sukienki dla Lilla Lou. Połóż białą warstwę z serwetki na sylwetce Lilla Lou. Odrysuj kształt sukienki, jaki chcesz uzyskać.


Następnie wytnij ten kształt i obrysuj go na serwetce, która ma być sukienką.


Wytnij serwetkową sukienkę i przyłóż ją do postaci Lilla Lou. Sprawdź czy kształt się zgadza.
Przed przyklejeniem sukienki wytnij rękę Lilla Lou tak, aby sukienka jej nie zasłaniała. Pomocne mogą być malutkie nożyczki do paznokci.


KROK 3:
Zajmiemy się teraz ozdobieniem sukienki. Może koronkami? Aby uzyskać efekt pięknej marszczonej koronki przeszyj ją igłą i nitką jak na rysunku:


Następnie ściągnij nitkę za jeden jej koniec.


Uzyskasz pięknie pomarszczoną koronkę. Przygotuj trzy takie kawałki – na bufki rękawków i spód sukienki.


KROK 4:
Teraz zajmijmy się fryzurą Lilla Lou. Wykonamy ją z wężyków powycinanych z kolorowych karteczek.


Ponaklejaj wężyki w miejsce włosów. Możesz też teraz poprawić makijaż Lilla Lou tak, aby pasował do koloru sukienki i fryzury.


KROK 5:
Wykonamy kokardę do ozdobienia sukienki. Utnij kawałek tasiemki, złóż go na kształt kokardki i przewiąż w środku nitką lub inną tasiemką.


Następnie naklej kokardkę na sukienkę.


KROK 6:
Teraz zajmiemy się kabaretkami i butami. Kabaretki możesz zrobić z dziurawej tkaniny lub barwionej gazy. Kształt nóg możesz odrysować na białej warstwie serwetki, tak jak w przypadku sukienki i następnie wyciąć go z tkaniny/gazy. Srebrne buty wytnij ze sreberka po jogurcie i ozdób je cekinami, guzikami lub koralikami.


KROK 7:
Teraz zostało nam wykonanie dodatkowych elementów biżuterii i ozdobienie tła. Pamiętaj o kolczykach, bransoletkach, pierścionku i kokardce na włosy.


Dorysuj trawę i wykonaj kępki trawy z bibuły. Przyklej kwiaty – wycięte z gazety, z serwetek, popieru kolorowego, materiału, suszone lub malowane. Wytnij cztery motyle – dwa ze sreberka po jogurcie i dwa z kolorowego papieru. Przyklej jeden na drugim i odegnij skrzydełka - uzyskasz efekt trójwymiarowości. Doklej słońce z kolorowego papieru i dorysuj promienie.


Brawo! Twoja pastelowa Lilla Lou jest gotowa!

2 komentarze: