09.01.2012

Stylizacja folkowa

Do wykonania karnawałowej stylizacji Lilla Lou wykorzystamy plastelinę w połączeniu z papierem, włóczką, ozdobną tasiemką, koronką, guzikami i cekinami.Plastelina jest świetnym materiałem do tworzenia prac plastycznych. Doskonale ćwiczy sprawność manualną palców oraz cierpliwość i koncentrację. Pomysłów na strój karnawałowy jest wiele i każdy ma swój ulubiony. My pokażemy jak wykonać folkowy kostium.
KROK1
Pokoloruj twarz, dekolt i ręce postaci Lilla Lou. Dodaj makijaż. Następnie wykonaj włosy z kilku zwiniętych kawałków włóczki w kolorze czarnym, czerwonym i pomarańczowym. Włóczkę przyklej klejem. Z czerwonej włóczki upleć warkoczyki i przyklej je z obydwu stron. Z koronki i plasteliny wykonaj diadem.


KROK2
Fryzura i makijaż są już gotowe, więc czas popracować nad strojem. Ołówkiem narysuj zarys kombinezonu, a następnie wypełnij go czarną plasteliną. W tym celu odrywaj małe kawałki plasteliny i rozcieraj je palcem na kartce papieru. Dodaj jeszcze ogniste wzory na nogawkach i udekoruj je cekinami. Przyklej guziki oraz ozdobną tasiemkę z cekinami.


KROK3
Teraz zajmij się dodatkami. Do ich wykonania najlepsza będzie plastelina. Wykonaj z niej i przyklej kolorowe bransoletki, naszyjnik, torebeczkę i buty ozdobione cekinami.


KROK4
Stwórz karnawałową dekorację. Wytnij świeczki z papieru i dodaj im płomienie z plasteliny. W tle przyklej ozdobne balony z papieru oraz serpentyny i ślimaczki ulepione z plasteliny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz