23.11.2016

Art Academy Online "Art Nouveau" - Relacja


Witajcie kochane! Ostatnio nie miałam za bardzo czasu na pisanie relacji, ponieważ ciężko mi zebrać całą grafikę od dziewcząt, które uczestniczyły w zajęciach, ale pomału nadrabiamy. :)
 Niestety z dwóch wcześniejszych spotkań nie dam rady ulepić relacji, ale mogę Wam w skrócie opowiedzieć, co było. Na jednym z nich rysowaliśmy fryzury, te bardzo skomplikowane jak i te proste, zajęliśmy się różnorodnym kolorowaniem włosów, porównywaliśmy które techniki wyglądają lepiej w połączeniu z jakim stylem, oraz bawiliśmy się w upiększaniu włosów dodatkami. Na kolejnym z takich spotkań ćwiczyliśmy układanie materiału na ciele, oraz wszelkie zagięcia na ubraniach, oraz sztuczki, jak w łatwy sposób je narysować. Każda z nas wybrała sobie modelkę z internetu i próbowała odwzorować jej kreację, zwracając uwagę na wszelkie zagięcia i ułożenie materiału. Studentki Lilla zgodnie stwierdziły, że jest to dobry sposób na rozpoczęcie nauki kształtowania ubrań. Następnie bawiłyśmy się kolorystyką i w dalszym ciągu światłocieniem, a na koniec pokazywałyśmy sobie wzajemnie pracę końcową oraz modelkę dla porównania stroju. Prace wyszły genialne. :)

Na kolejnych zajęciach, o których będę dzisiaj troszkę pisać, omawialiśmy Art Nouveau. Na początku zajęć pokazałam studentkom przykładowe prace wykonane tym stylem i poprosiłam, aby powiedziały mi, czym się tak mocno charakteryzuje. Padało mnóstwo poprawnych odpowiedzi, między innymi to, że kolory są cieplejsze, prawie nie ma czarnego, linie są opływowe, wszystko wygląda jak karta, ma wzorzyste ramki, najczęściej pojawiały się motywy kwiatowe, włosy podobne do anime, ciemną obwódkę wokół postaci, oddzielającą ją od tła.
Wszystkie z tych odpowiedzi są jak najbardziej poprawne, a ja je podziwiam za wielką bystrość, wiedząc że nie miały wcześniej do czynienia z takim stylem! :) Tłumaczyłam Lilla Studentkom jak uzyskać niektóre efekty i jak się okazało, ten styl był ciekawszy i łatwiejszy w wykonaniu niż się mogło zdawać. Sama jestem pod wrażeniem tylu pięknych prac, same zobaczcie! :)

Chcesz wziąć udział w Art Academy Online, ale nie wiesz co i jak? Nie zwlekaj, wszelkie informacje znajdziesz tutaj: http://lillalou.blogspot.com/2016/10/abc-art-academy-online-czyli-co-to-jest.html
Trochę odwagi i Ty możesz stać się Lilla Studentką! :)

Pozdrawiam,
Maltynka

3 komentarze:

  1. Cudne wszystkie prace!

    OdpowiedzUsuń
  2. (^.^) Piękne prace ♥.♥

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja nie chciałabym się pokazywać innym =) + mam niestety swoje własne lekcje rysunku :/ Ale miło popatrzeć na coś tak interesującego. /Boovko

    OdpowiedzUsuń