26.11.2016

Art Academy Tutorial: "Frankenstein Girl"


Witajcie! Dziś wrócimy trochę do Halloween i pokażę Wam, jak narysować Dziewczynę Frankensteina. Zapraszam!1. Narysuj na skórze szwy. Nie muszą być równe ani symetryczne, gdzieniegdzie możesz też narysować skórę niezszytą do końca. Dla urozmaicenia efektu, rysuj nie tylko pojedyncze szwy, ale i łaty. Pamiętaj, że Frankenstein miał być "poskładany" z różnych części ciała. Nie zapomnij też narysować charakterystycznych śrubek wystających z szyi.


2. Wybierz kilka kolorów kredki, które będą pasowały do gnijącej skóry. Ja wybrałam czerwień, zieleń i niebieski. Zaznacz tymi kolorami szwy, obojętnie w jakiej kolejności.


3. Teraz używaj tych kredek naprzemiennie, rysując kolorowe "cienie" wokół szwów. Tam, gdzie użyłaś niebieskiej kredki, zacieniuj na czerwono lub zielono i tak dalej. Mieszaj kolory tak, by uzyskać efekt siniaków.


4. Popraw kontur postaci w miejscach, gdzie widać skórę. Nie staraj się rysować prostych linii, mogą być nieco pofalowane, by oddać ten "zły stan" skóry, jaki chcemy przedstawić. Tam, gdzie szew na skórze zachodzi na kontur, zrób wyraźne wgłębienie. W ten sposób podkreślisz, że skóra rzeczywiście jest zszyta, a szew nie jest tylko namalowany.


5. Teraz zakoloruj lekko skórę na zgniłozielony, blady kolor. Rysuj nawet po szwach - im bardziej wymieszane i nieostre kolory, tym naturalniej będzie to wyglądać.


6. Zacznij cieniować niebieską kredką przy konturach i zagięciach. Dzięki temu oprócz trójwymiarowości sylwetka zyska jeszcze bardziej siny, trupi wygląd. Staraj się jak najlepiej mieszać kolory. Dodaj gdzieniegdzie plamy na skórze w taki sposób, by wyglądały jak siniaki. Pokoloruj też twarz. Możesz zrobić pasujący, gotycki makijaż, a możesz po prostu również nadać jej siny i martwy efekt, używając fioletów, błękitu i zieleni. Najciemniejsze siniaki powinny być wokół oczu, na ustach i pod kością policzkową.


7. Pora na ostatnie detale. Pokoloruj oczy włącznie z białkiem na szary kolor, by nie wyglądały na zdrowe i błyszczące. Na tęczówce nie dodawaj zbyt dużo koloru, ale niech będzie trochę ciemniejsza niż białko oka. Popraw szwy długopisem - tylko samą "nitkę", tak by bardziej się odznaczała i wyglądała bardziej realistycznie. Jeśli gdzieś na Twoim rysunku widać przerwy między pozszywaną skórą, wypełnij je mieszanką czerwieni i zieleni, najlepiej tak, by wyglądały chropowato.

8. Teraz pozostało tylko dokończyć stylizację, rysując włosy i ubranie. Moja panna Frankenstein ma na sobie brudną koszulkę nocną i drewniane chodaki. Możesz dodać klasyczne siwe pasemko we włosach, jeśli chcesz wzorować się na prawdziwej Narzeczonej Frankensteina ;)


Dodaj tło i gotowe! Tą horrorową stylizacją kończymy klimaty Halloweenowe, ale może zainspiruje Was ona i ułatwi Wam rysowanie podobnych "potworków" w przyszłym roku. Tylko pamiętajcie, że ta dziewczyna jest tylko narysowana - jeśli podłączycie ją do prądu, nie wróci do życia i nie przyłączy się do świątecznych zakupów ;)

2 komentarze:

 1. Anonimowy8:19 PM

  Fajnie. Nie podoba mi się natomiast obróbka prac w programie graficznym - wygląda to sztucznie, moim zdaniem psuje pracę...

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy5:30 PM

  Cudne pani Maltynko :D jak zawsze :*

  ~Heart_art

  OdpowiedzUsuń