16.09.2016

Art Academy Online: Drugie spotkanieCo się działo na drugim spotkaniu Art Academy Online 
Zapraszam


Witajcie. Drugie spotkanie musieliśmy przełożyć na następny tydzień, z powodu moich problemów z internetem. Spotkanie odbyło się, a jakże, z dużą motywacją do pracy. Powiem szczerze - dziewczyny mnie zaskakują swoimi pomysłami, są rewelacyjne!

Na drugim spotkaniu postanowiłam pokazać dziewczynom moją ulubioną technikę, przypominającą malowanie pastelami. Jest bardzo delikatna i gładko przechodzi z jednego koloru w drugi.
Na pewno już kiedyś malowałyście wiórkami z kredek, a jeśli nie, to pewnie o tym słyszeliście.
Wybrałyśmy sobie temat konkursowy - Angel. Pokazałam na lekcji parę prac, które łatwo byłoby zrobić tą techniką. Oto kilka z nich:Strugaliśmy same grafity kredek bezpośrednio na pracę, albo na kartce z boku, by potem patyczkiem do uszu rozetrzeć je w danym miejscu. Takim sposobem łatwo nam było namalować skórę i delikatne przejścia kolorów, a także chmury, które są puszyste i jaśniutkie, jako tło do naszych prac. Dodatkowymi kolorami cieniowałyśmy miejsca, a ostrymi grafitami kredek malowałyśmy szczegóły. Mówiłam dziewczynom trochę o konturowaniu, które musiało być nieco bardziej wyraziste przy tak delikatnych pracach. 

Mam nadzieję, że Was zmotywuje nieco projektowaniem na różne sposoby. Jeżeli znacie jakiś ciekawy patent, podzielcie się nim w komentarzach. :)

7 komentarzy:

 1. Nuetety za tydzień na mecz idę i nie mam jak :( DLATEGO :'(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale w tą sobotę (dzisiaj już) jest spotkanie, więc zapraszam. Za tydzień nie będzie, więc nic Cię nie ominie :)

   Usuń
 2. Anonimowy6:40 AM

  A można wiedzieć kogo są te prace w poście? W sensie autorzy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To są prace z internetu, musiałam je wyszukiwać i zanim znajdę każdego, to trochę minie. Za to jest jedna Pani, która ma takie prace i możecie śmiało się nią inspirować. Christina Alonso

   Usuń
 3. Szkoda że nie mogło być mnie w zeszłym tygodniu... Ale na szczęście dziś też są zajęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy12:59 PM

  Gzie albo jak przyjść na te zajęcia?
  Bo niezbyt rozumiem kiedy i gdzie one są.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zajęcia odbywają się na skype. Jeśli chcesz wziąć w nich udział, musisz podać mi nazwę użytkownika i zaproszę Cię do grupy. Przez kamerkę tłumaczę projektantkom jak coś narysować. Zajęcia odbywają się co drugą sobotę i trwają 2 godziny. Są dwie grupy, pierwsza 12-14 i druga 15-17. Najbliższe zajęcia będą 1 października. :)

   Usuń