18.12.2016

Art Academy Tutorial: Sztywne Falbany


Witajcie, Lilla Girls!
Tym razem pokażę Wam, jak narysować falbanki w nieco inny sposób. Te będą zrobione z bardzo sztywnego, błyszczącego materiału, więc nie będziemy starać się, by wyglądały miękko i bujnie. Zaczynamy!
1. Narysuj lekko zaokrąglony zygzak odpowiednio do tego, w jaki sposób ma się układać falbanka. Moja biegnie od biodra prosto w dół.


2. Od garbów po obu stronach zygzaka poprowadź prawie zupełnie proste linie. Kieruj je tak, by lekko zbiegały się ku sobie - w ten sposób będzie widać, że falbanka jest rozłożysta.


3. Dodaj więcej falbanek tą samą metodą, zaczynając od tych, które są najbardziej z przodu. Kiedy będziesz rysować falbanki schowane za nimi, pamiętaj, że te na pierwszym planie będą je przysłaniać. Linie będą więc niedokończone, ale postaraj się, by rozplanować je tak, żeby ułożenie materiału miało sens.


4. Popraw kontur falbanek ciemnym długopisem. Zastosuj to zarówno do "zygzakowego" brzegu materiału, jak i do linii tworzących wierzch i spód.


5. Pora na kolorowanie. Moja falbanka od spodu będzie bardzo ciemna i matowa, zaś z wierzchu jaśniejsza i błyszcząca. Użyłam więc dwóch różnych kredek. Spodnią, wewnętrzną część falbanki pomalowałam na jednolity kolor, zaś na wierzchniej użyłam innego, mniej intensywnego odcienia i w najbardziej oświetlonych miejscach zostawiłam równe, białe smugi.


6. Teraz dodaj szarości na spodniej stronie falbany, skupiając się na jej najbardziej ukrytej przed światłem, najgłębszej części. Im bliżej brzegu materiału, tym mniej szarości dodawaj. Pamiętaj, że im głębiej schowana jest falbanka, którą kolorujesz, tym będzie ona ciemniejsza i mniej oświetlona.


7. Zakoloruj całą spodnią stronę na bardziej intensywny niebieski. Wymiesza się on z dodaną wcześniej szarością, tworząc głęboki cień. Na środku wierzchniej strony, tuż przy białych smugach światła, dodaj odrobinę ciemniejszą smugę koloru, która doda materiałowi trójwymiarowej głębi i gładkości.


8. Popraw mocno kontury długopisem, by podkreślić sztywność falbany. Nie bój się rysować ostrych linii i kątów. Ja postanowiłam na koniec dodać więcej cienia na spodniej stronie falbany, by podkreślić kontrast.
Potraktuj tak samo wszystkie falbany, pamiętając tylko o tym, żeby dodawać coraz mniej światła, im głębiej pod sukienką. I gotowe!


Takie falbany najbardziej pasują do kreacji wieczorowych, glamour i haute couture. Dlatego do swojej dodałam dużo błyszczących elementów i diamencików.
Mam nadzieję, że przyda Wam się taki nowy sposób rysowania falban, choć to nie ostatni, jaki zrobię. Zapraszam Was do dzielenia się swoimi pracami w galerii Lilla Lou!

4 komentarze:

 1. Super poradnik , dzięki

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy7:44 PM

  Już robię pracę ^^ cudne

  -Heart

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy6:19 PM

  sprubowałam zrobić ale coś chyba mi nie wyszło (:
  Martulart (:

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy12:41 PM

  super trochę mi nie pyka ale ok

  OdpowiedzUsuń