02.08.2013

Body Painting - Guido Daniele

Guido Daniele to włoski artysta, obecnie mieszkający i pracujący w Mediolanie. Jego życie niemal od zawsze związane było ze sztuką. Od 1964 roku uczęszczał do artystycznego liceum w Brera. Kolejnym krokiem było ukończenie Akademi Sztuk Pięknych w Mediolanie. Został on majorem Rzeźbienia. Już od 1968 roku Guido uczestniczył w indywidualnych i zbiorowych wystawach. 

Mogłoby się wydawać, że życie Guido związane jest głównie z krajem jego urodzenia - Włochami. Jednak, jak się okazuje, Guido w latach 1972 - 1974 mieszkał w Indiach, gdzie kontynuował naukę w Dharamsali. Wraz z wyjazdem do Indi, rozpoczął pracę jako ilustrator. Współpracował głównie agencjami reklamowymi. Słynie on ze znajomości i wykorzystania różnych technik malarskich. Kolejnym zajęciem, którego się podjął było tworzenie ilustracji i obrazów do reklam telewizyjnych i zdjęć artystycznych. 


W 1990 roku Guido podjął nowe wyzwanie, którym jest body painting - technika tymczasowego zdobienia skóry. Unikatowe wzory tworzone są za pomocą henny, farb wodnych, farb fluorescencyjnych, gąbek, pędzli, flamastrów, areografów czy pistoletów pod ciśnieniem. Oprócz wprawy i cierpliwości niezbędny jest tutaj talent malarski. Talentu na pewno nie można odmówić Guido Daniele, którego fotografie z serii Handimals podbiły cały świat. Tworząc dzieła, Guido zazwyczaj angażuje swoje dzieci. Dzięki temu może spędzać z nimi czas (malowanie dłoni zajmuje około 3-4 godzin). 

To co inspiruje Guido to także miłość do zwierząt. Dzięki body paintingowi uwrażliwia ludzi na problemy ptaków, ssaków i ryb. Razem z WWF powstała kampania Give a Hand to Wildfire!
Razem z siecią telefoni bezprzewodowej stworzył kompozycje z dłoni, przedstawiające różne regiony świata. Dla zainteresowanych tą reklamą, podpowiem, że miała ona przedstawiać kraje w których sieć AT&T oferuje usługi roamingowe. Ależ kreatywne i pomysłowe! :)

Guido Daniele dla Kohyo JapanGuido Daniele dla Toy WatchGuido Daniele dla Stern


Guido Daniele dla Gilli
Guido Daniele dla Furrie's
To tylko niektóre z reklam, jakie wykonał Guido. Body Painting to nie tylko malowanie dłoni, ale także całego ciała. Poniżej więcej projektów artysty.

 Przynacie, że na niektórych fotografiach ciężko wychwycić gdzie jest dłoń i jak jest ułożona? :) Więcej o artyście i jego pracach znajdziecie TUTAJ :)

1 komentarz:

  1. Malowanie rąk to prawdziwa sztuka!! Najbardziej podaba mi się stonehange i brązowy kot.

    OdpowiedzUsuń