11.10.2016

ABC Art Academy Online - czyli "co to jest?"Witajcie kochani. Ten post powstaje, ponieważ do dziś dostaję pytania od użytkowniczek odnośnie spotkań Art Academy na skype. Postaram się to ładnie ująć, tak byście nie mieli żadnych wątpliwości  z tym, jak to działa.
Art Academy pomimo tutoriali co sobotę ma do zaoferowania wyzwania, w których oceniane jest to jak korzystacie z tutoriali, szkół rysunku i lekcji, oraz pomysłowość i kreatywność. To co najbardziej jednak zaciekawiło użytkowniczki jest fakt, że do tego wszystkiego dołączamy też zajęcia co drugą sobotę na Skype. Takie lekcje prowadzi Maltynka i dzięki kamerce oraz mikrofonowi tłumaczy krok po kroku o różnych stylach w malowaniu, w modzie, o sposobach na rysowanie itp. Dzięki temu, że zajęcia odbywają się na Skype, ma ona możliwość patrzenia jak radzą sobie projektantki w czasie zajęć, odpowiada na ich pytania i pomaga przy korekcie, a przede wszystkim, jak do tej pory - dużo chwali, bo naprawdę ma za co! ;)

Aby brać udział w zajęciach trzeba więc pobrać Skype i założyć konto. Potem wyszukać i zaprosić "Maltynka Art Academy". Jest tylko jedna taka Maltynka, więc nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem jej. :) Po zaproszeniu trzeba zadeklarować, że chce się brać udział w zajęciach, podać swoją nazwę ze strony Lilla Lou i to wszystko.Po przyjęciu zaproszenia Maltynka doda nowego uczestnika do dwóch grup. Jedną z nich jest Art Academy, na którym uczestnicy piszą o ważnych rzeczach związanych z zajęciami, a przede wszystkim Maltynka zapowiada co na takie zajęcia trzeba przygotować. 


Druga grupa to Pogaduchy Lilla Lou ❤, na której uczestniczki rozmawiają ze sobą o czym tylko mają ochotę, chwalą się pracami, grają razem, dzwonią do siebie na kamerkach i dyskutują z Maltynką (jeśli jest dostępna) o różnych rzeczach. :)
Poza tymi dwoma grupami nowy uczestnik zajęć będzie dodawany do jednej z dwóch pomniejszych grup, które są aktywne tylko i wyłącznie na czas zajęć. Przed zajęciami Maltynka pyta się uczestników, na którą godzinę dzisiaj przychodzą. Pierwsza grupa ma zajęcia od 12 do 14, a druga od 15 do 17. Na czas zajęć użytkownicy są dodani do jednej z dwóch grup, a po zajęciach z grupy odchodzą. Nie martw się więc, jeśli Maltynka po zajęciach usunie Cię z takiej grupy. :)Aby zajęcia przebiegały pomyślnie wszystkie użytkowniczki wcześniej testują połączenie. Najczęstszym problemem braku połączenia jest brak zaktualizowanego Skype'a. Maltynka w czasie zajęć dzwoni do wybranej grupy i kiedy wszyscy się połączą zaczyna prowadzić zajęcia. Co zajęcia upomina projektantki, aby na czas tłumaczenia wyciszyły mikrofon. Po prawej stronie jest jednak przycisk, który umożliwia pisanie na grupie. Tam uczestnicy zadają Maltynce pytania, wysyłają na bieżąco zdjęcia i rozmawiają ze sobą. Można wyłączyć swoją kamerkę na czas zajęć, pokazywanie się nie jest obowiązkowe, chodzi o to, by w takim połączeniu widzieć dobrze i słyszeć co Maltynka pokazuje. Są jednak odważne dziewczyny, które włączają kamerkę i pokazują proces rysowania na bieżąco Maltynce. Zazwyczaj pod koniec zajęć, kiedy wszyscy rysują, a Maltynka wyrobiła się z tłumaczeniem wszystkiego, użytkowniczki włączają mikrofon i rozmawiają ze sobą, projektując dalej. :)
Po skończonych zajęciach Maltynka zachęca do wysłania swoich ukończonych prac (nawet jeśli trwa to tydzień, spokojnie :) ), a potem robi relację z tego, co na takich zajęciach robiliśmy.

Dlatego bardzo serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na takie zajęcia. Projektantki, które biorą w nich udział zawsze wyczekują kolejnych zajęć z niecierpliwością, a podczas spotkania są bardzo zmotywowane do pracy i cieszą się wspólnie spędzonymi chwilami. Tak samo Maltynka! :)

Pozdrawiam

1 komentarz:

  1. Super post! Czytałam sobie i zobaczyłam na końcu "Po skończonych zajęciach Maltynka zachęca do wysłania swoich ukończonych prac (nawet jeśli trwa to tydzień, spokojnie :)". Jak to przeczytałam, to przypomniałam sobie, że nie skończyłam jezcze tej pracy z AA 2 tygodnie temu xP

    OdpowiedzUsuń