29.10.2016

Art Academy Halloween Tutorial: Skrzydła NietoperzaHej, Lilla Girls! Halloween już tuż-tuż, więc dzisiaj nauczę Was, jak narysować skrzydła smocze/nietoperze. Będą idealne dla wszelkich demonicznych postaci, tak jak moja wampirzyca.


Na sam początek wybierz kolory, jakie będą mieć Twoje skrzydła. Pamiętaj, że błona będzie mieć inny kolor, będzie mniej jaskrawa i jaśniejsza niż skóra na szkielecie. 


1. Naszkicuj skrzydła. Kości będą w nich łukowate, cienkie i różnej długości. Moje skrzydła są do połowy rozpostarte i widać w nich część wierzchniej strony. Błony będą mieć łukowaty kształt, ale pamiętaj, że im bardziej rozpostarte skrzydła rysujesz, tym mniejszy łuk, ponieważ skóra jest bardziej naciągnięta.


2. Długopisem popraw kontury szkieletu, ponieważ skóra będzie na nich ciemniejsza. Błony pozostaw jasno zarysowane - później poprawisz je kredką.


3. Pokoloruj skrzydła podstawowymi kolorami. Ja wybrałam kolor indygo i kremowy do pomalowania błon.


4. Pora na cieniowanie. Światło na moim rysunku pada od górnego prawego rogu, więc z lewej strony będą zaciemnione. Ponieważ po prawej stronie skrzydło oświetlone jest od tyłu, wszystkie kości zamalowałam na ciemno, a z lewej pozostawiłam je trochę jaśniejsze.


5. Tutaj użyłam ciemnobrązowej kredki, by dodać więcej głębi cieniom. Zakoloruj nią najmniej oświetlone miejsca. Z lewej strony skrzydło będzie miało więcej cienia na wierzchniej części, natomiast drugie będzie bardziej zaciemnione od środka.


6. Kremową kredką mocniej narysuj łukowate żyłki na błonach, przyciemniając je tam, gdzie łączą się z kośćmi. Z prawej strony wycieniuj je mocniej na całej powierzchni. Popraw też kontur błon tą samą kredką.


7. Brązową kredką w ciepłym odcieniu dorysuj więcej żyłek, zwłaszcza z prawej strony, gdzie kolory są mocniej kontrastujące. Każdą pojedynczą błonę wycieniuj mocniej z jednej strony, a z drugiej możesz trochę powycierać ją gumką, jeśli chcesz zwiększyć kontrast. Na lewym skrzydle możesz też dodać więcej światła. Skupiaj się na obszarach najbliższych kościom.


8. Pora na dorysowanie reszty ilustracji i ostatnie detale. Dodaj pasujące, klimatyczne tło. Tylko pamiętaj, by Twoja halloweenowa modelka nie siedziała w pełnym słońcu, zwłaszcza jeśli jest wampirem ;)


Powodzenia, dziewczyny, i nie zapomnijcie pochwalić się efektami swojej pracy w galerii Lilla Lou! 

Maltynka

9 komentarzy:

 1. Czy dostałaś mojego maila z pracą na wyzwanie? A do sr świetna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super tutorial, może skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy10:16 AM

  Świetny turial, napewno skorzystam Diamencik.Art

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy9:38 AM

  Czy tylko mi nie działa stronka LL?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem nikomu nie działa...

   Usuń
  2. Anonimowy1:13 PM

   Wszystkim nie działa :D

   Usuń
  3. Anonimowy5:23 PM

   Super! :D Nikomu nie działa x)

   Usuń