07.10.2016

Art Academy Tutorial: Ramka na ilustracjęWitajcie Lilla Girls! W dzisiejszym Art Academy Pokażę Wam jak zrobić przykładową ramkę na ilustrację. Mam nadzieję, że ten tutorial Was chociaż zmotywuje do zrobienia, jeśli nie takiej to własnej ramki. Zauważcie, że ruszyło wyzwanie na ramkę do ilustracji urodzinowej Lilla Lou. :)


Oto lista rzeczy, które będą nam potrzebne do zrobienia takiej ramki:
- brystol
- 2 zwykłe kartki A4
- klej
- taśma
- taśma dwustronna
- ołówek
- linijka
- nożyczki
- ozdoby
1. Z brystolu wytnij dwa prostokąty o wymiarach 24cm x 33 cm. Jest to wymiar ramki na ilustrację ze szkicownika lub wydrukowaną z internetu. Jeśli chcesz zrobić ramkę na mniejszy obrazek, zmierz szerokość i wysokość swojej kartki i dodaj z każdej strony 2cm, które będą grubością Twojej ramki.

2. W jednym z prostokątów wytnij mniejszy prostokąt o 2cm z każdej strony.
3. Wyznacz środek ramki na każdym z brzegów i obrysuj dwa z nich. Elementy do ramki będą dzielić się na 4 części. Musisz obrysować i i naszkicować dwie z nich, reszta to będzie odbicie. Masz tarez obrysowany brzeg ramki. Dodaj do niego elementy, które będą dekoracyjnym kształtem Twojej ramki.
4. Tak samo narysuj połowę dolnej części ramki. Pamiętaj, żeby wzór układał się spójnie i góra łączyła z dołem. Następnie wytnij obie części szkicu i obrysuj je na brystolu. Każdy z dwóch szkiców jakie masz musisz obrysować dwa razy. Raz przodem, a raz odwrócone na drugą stronę. 
5. Kiedy obrysujesz szkic brystolem możesz spokojnie zacząć wycinać wszystkie cztery elementy, pozostawiając trochę miejsca od strony brzegów ramki, by móc je potem swobodnie przykleić.6. Kiedy wytniesz wszystkie 4 części swojej ramki wraz ze szczegółami w środku (najlepiej użyć w tym celu małych nożyczek), przyklej każdy z elementów do tylnej części brzegu ramki, smarując klejem to miejsce, którego zrobiłaś więcej właśnie do tego celu. Pamiętaj, że miejsca w których widać ołówek będą od spodu, tak by czysta część była widoczna. Pamiętaj by przyklejać je tak, aby wszystkie części łączyły się w jedną całość. Na koniec możesz połączyć ze sobą wszystkie elementy za pomocą taśmy. Użyj niewielkiej ilości taśmy z tyłu swojej ramki, by złączyć je ze sobą. 7. Teraz wystarczy przykleić drugi prostokąt smarując same brzegi (nie smaruj całych, bo praca się nie zmieści), najlepiej smarując klejem ten niewielki fragment, do którego przyklejaliśmy pomniejsze części. Pamiętaj, aby u góry nie smarować klejem, tędy będziemy wkładać swoją ilustrację. :)

Nie pozostało nic innego niż poczekać aż klej wyschnie, a następnie odwrócić ramkę przodem, dodać niewielkie ozdoby, mogą być wycięte np z kolorowego papieru, mogą to być diamenciki, brokat, wstążki, kolorowe koraliki albo piórka. Wybór należy do Was! :) Na koniec włóżcie swoją ilustrację do środka, a jeżeli chcecie ją powiesić na ścianie, użyjcie w tym celu taśmy dwustronnej. Rodzice nie będą krzyczeć za dziury po gwoździach w ścianie, a Wasza ramka będzie ładnie wisieć na ścianie. :)
Koniecznie podzielcie się swoimi zdjęciami ramek na facebooku!

Pozdrawiam, Maltynka

4 komentarze:

 1. Anonimowy3:46 PM

  Hej, mam problem, jak dodać komentarz pod swoją pracą na Lilla Lou?
  A tak wogóle śliczna ramka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dodajesz pracę to masz z boku opis, warto nazwać swoją pracę albo umieścić tam ważną informację. do dodania komentarza pod pracą musisz być zalogowana na stronie i po kliknięciu swojej pracy na dole masz miejsce tekstu, w którym piszesz komentarz. Kliknięcie przycisku enter automatycznie doda go pod pracą. Musisz zwrócić uwagę na to, czy jesteś zalogowana, ponieważ po 5 minutach nieużytkowania na stronie serwis automatycznie Cię wylogowuje. :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. śliczna ramka . sprubuje zrobić na wyzwanie lilla lou

  OdpowiedzUsuń