15.06.2014

Plażowa stylizacja! cz.1   Rok szkolny powoli dobiega końca. Za oknami ładna pogoda. W wielu miejscach jest teraz upał, a kto nie marzy wtedy o wypoczynku na plaży czy basenie. Oczywiście podczas opalania, pluskania się w wodzie, jedzenia lodów, czy spacerów ze znajomymi można znaleźć chwilę na projektowanie i rysowanie :)!.


   W tym tutorialu pokażę wam, jak narysowałam stylizację na plażę.


1. Ołówkiem HB ( dobrze zatemperowanym) narysuj bikini.


2. Teraz narysujmy narzutki oraz japonki.


3. Zrób zagięcia na stroju modelki.


4. Brwi pomaluj na brązowo. Czarnym długopisem zrób pojedyncze włoski na brwiach. Tym samym długopisem narysuj rzęsy.


5. Tęczówki wypełnij niebieską kredką. Dla łatwiejszego rysowania, kredka powinna być ostrze zakończona. Zostaw niepomalowane miejsca (2 kropki na każdym oku), dzięki temu będą wyglądały realistycznie.


6. Kredką granatową pomaluj tęczówki od zewnątrz i u góry. Czarnym długopisem wycieniuj tęczówki.


7. Szarą kredką przyciemnij niektóre miejsca na źrenicy i tęczówce. Białym korektorem w pisaku zrób na oczach drobniutkie kropeczki. 


8. Kredką szarą leciutko wycieniuj białka oczu. Lekko, kredkami czarną i złotą zrób cienie na powiekach.


9. Kredką jasno różową ( dobrze zaostrzoną) zrób cienie na ustach. Zrobimy je na prawej stronie warg i w tych miejscach, jak na rysunku. Światło świeci z lewej strony. Tym samym odcieniem zrób bardzo lekko róż na policzkach. Jeśli masz z tym problem, zamiast kredek ołówkowych użyj pasteli suchej w kolorze różu. Łatwo nią rozkładać kolor i nie będzie na policzkach modelki ,,kresek'', które często powstają od kredek ołówkowych.


10. Teraz pokażę wam, jak pomalować twarz, pamiętajmy, że światło świeci z lewej strony. Kredką beżową pomaluj prawy policzek, prawe ucho i ogólnie prawą część twarzy. Pod okiem nie maluj.  To są cienie. Usta całe pomaluj jasnoróżową kredką.


11. Teraz robimy cienie na reszcie twarzy, tym samym kolorem, a mianowicie: pod grzywką (na czole), pod brwiami  i nos. Na ustach zrobimy najciemniejsze cienie kredką czerwoną.


12. Teraz całą twarz wypełnij beżową kredką. Nos pomaluj lżej. Na ustach zrób najciemniejsze cienie kredką czarną, ale pamiętaj, by ten odcień na nich nie dominował.


13. Teraz kredka jasnoróżową ( tą, co robiliśmy usta) pomalujmy twarz. Tam, gdzie malowaliśmy mocniej beżowym, malujemy mocno różowym ( i na odwrót).


14. Teraz kredką brązową poprawiamy cieniowanie na twarzy.


15. Czas na włosy! Najpierw wybierz kilka pasm , które będziesz malować najpierw. Jeśli włosy będą przesłaniane narzutką, to w tych miejscach ich nie maluj ( w drugiej części tutorialu dowiesz się, jak to zrobić).  Kredką beżową barwą malujemy kreseczkami  (tak jak układają się włosy) cienie na włosach. Zostaw białe miejsca na refleksy świetlne.


16. Teraz te białe miejsca wypełniamy  beżową kredką, kreseczkami, tak jak układają się włosy. Tam, gdzie refleksy świetlne mają być bardzo jasne malujemy lekko, a tam gdzie małe mocno.


17. Kredką złotą robimy ciemniejsze cienie na włosach ( pamiętajcie, że cały czas cieniujemy "kreseczkami'").


18. Najciemniejsze cienie robimy kredką brązową.


19. Narysuj pojedyncze włosy kredką złotą.20. Teraz rysuj kolejne pasma włosów według kroków 15-19.

To już koniec I części tego tutorialu. Mam nadzieję, że pomoże wam to w projektowaniu. Postaram się za niedługo dodać kolejną część. Czekam na komentarze, uwagi, oceny :). 
                                                                                                     Pozdrawiam 
                                                                                                                             oliwiawera2001.

5 komentarzy:

 1. Anonimowy9:27 AM

  jak ty to robisz?!?

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz talent... Mam nadzieje, że jak ja będę ćwiczyć tyle co ty to może równie dobrze zacznie mi to wychodzić...

  OdpowiedzUsuń
 3. Booże co to jest! Śliczne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie by było gdybyś nagrała filmik i pokazała w nim jak dokładnie robisz włosy :)

  OdpowiedzUsuń