22.06.2013

Włosy na basenie.

Wybieracie się na basen? Macie problem z włosami? Martwicie się że podczas kąpieli z chlorem coś się im stanie? Tutaj punkty jak o nie dbać w czasie pluskania się. 

                                             1. Czepek
Podstawowe pytania dotyczące włosów na basenie dotyczą zazwyczaj jaki czepek wybrać. W sklepach znajdziemy je 
materiałowe, gumowe czy silikonowe. Najgorsze z nich to te gumowe - wyrywają włosy przy zakładaniu i zdejmowaniu, a w dodatku woda się do nich dostaje, bo często nie są wystarczająco szczelne. Radzę kupić czepek silikonowy - lepiej dopasowuje się do głowy i jest bardziej szczelny, niestety w nim głowa szybko się przegrzewa. Najlepszy jest chyba materiałowy - przepuszcza powietrze, więc głowa nie przegrzewa się jak w silikonowym. 

                            2. Zabezpieczenie włosów
Przed pływaniem włosy należy zabezpieczyć. Można do tego użyć zarówno oleju ( polecany jej kokosowy, ale inne też są dobre) jak i odżywki. Najczęściej stosowaną jest chyba Sleek Line, ale możecie użyć każdej innej. 
Na tak zabezpieczone włosy po pierwsze lepiej będzie się zakładać czepek, ale uwaga, jak da się za dużo odżywki może się zsuwać, a pod drugie chlor będzie je mniej niszczył.
Przed nałożeniem odżywki lub oleju warto włosy zmoczyć wodą z kranu :) 

Włosy pod czepkiem najlepiej upiąć na czubku głowy. 
                                        3.Mycie po basenie.
 Po wyjściu z basenu włosy trzeba bezwzględnie umyć. Nie wolno zostawiać chloru na włosach do wyschnięcia!!!
Jeśli zabezpieczacie włosy olejem w większości wypadków potrzebny Wam będzie do mycia szampon. Najlepszy jest wybór delikatnego szamponu, bo nie przesuszy nam dodatkowo włosów!
PAMIĘTAJCIE BY PRZED MYCIEM WŁOSÓW BARDZO DOKŁADNIE I OBFICIE SPŁUKAĆ JE SAMĄ WODĄ!!!
           
                                          4.Suszenie
Basenowe suszarki to nie mniejszy problem niż chlor. Co z tego, że włosy pięknie zabezpieczamy i delikatnie umyjemy, jeśli potem wysuszymy je gorącym powietrzem? Najlepiej jest zabrać własną suszarkę, choć zdaję sobie sprawę że niektóre z was nie mają takiej możliwości tak jak ja. 
Zabranie suszarki ma fajny plus - dzięki temu, że włosy suszymy już za bramkami możemy dłużej pływać :) :) :) 
Co zrobić jeśli musimy użyć basenowej suszarki? Oczywiście zabezpieczyć włosy. Najlepsze są do tego wszelkie silikonowe mgiełki i sera aplikowane na końcówki. Druga rzecz to ręcznik. Na basen dobrze jest zabrać taki z mikrofibry, który szybciej wchłania większą ilość wody niż zwykły, zwyczajny. Dzięki temu możemy krócej je suszyć suszarką! 

Dodatkowy problem z basenem mają posiadaczki rozjaśnianych włosów. Chlor może zmienić ich kolor i włosy mogą być nawet lekko zielonkawe. 

tutaj czepek :)
 Pozdrawiam i życzę miłych kąpieli na basenie - Ala2012 ;) 


3 komentarze:

 1. nie wiedziałam że mogą być zielonkawe nawet :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy10:03 PM

  tekst wizety od anwen

  OdpowiedzUsuń
 3. Kopiuj-wklej anwen. Gratuluje tworczosci i ambicji.

  OdpowiedzUsuń