19.07.2013

Anna Dello RussoJeśli interesujesz się światem mody to na pewno wiesz kim jest Anna Dello Russo. To kreatorka mody, a zarazem niezwykle barwna osobowość.  Osobom niezwiąznym z modą, może być znana ze spotu promującego sieciówkę H&M. 


Przyjaciele żartują, że karierę ropoczęła mając kilka lat. Już wtedy jej ulubioną marką była Fendi. Sama przyznaje, że nie posiada talentu do projektowania i tworzenia ubrań. Jednak wszyscy widzimy, że posiada niezwykłe wyczucie stylu. 


To co wyróżnia Anne Dello Russo to fakt, iż kolekcjonuje buty. Ma ich bagatela 3000 par! :) Przechowuje je w specjalnym mieszkaniu, w temperaturze 11 stopni. Zazdrooooościmy. ;)


Sława i rozgłos Anny Dello Russo nie spodobały się redaktor naczelnej włoskiego wydania Vogue'a, dlatego Anna za jej namową postanowiła odejść. Pracowała tam 18 lat. Przerwa w pracy była dość krótka. Niebawem Anna dostała propozycję od Vogue'a, tyle że Japońskiego. Otrzymała stanowisko dyrektor kreatywnej oraz dyrektor działu mody. Pracę swojego działu nadzoruje z Mediolanu.Anna Dello Russo przyjaźni się z największymi projektantami świata mody. Zazwyczaj podkreślana jest jej znajomość z Dolce&Gabbana. Niektórzy twierdzą nawet, że to dzięki niej marka Dolce&Gabbana stała się synonimem luksusu. 
Anna Dello Russo stanowi dla wielu dziewczyn ogromną inspirację. Pytana o ogromne ilości ubrań, odpowiada, że kolekcjonuje je dla następnych pokoleń. Na koniec wrzucam spot kampanii promocyjnej H&M. Anna Dello Russo zaprojektowała kolekcję akcesoriów. Musicie to zobaczyć :)


Dział Anny Dello Russo w Vogue Japan: blog.talk.vogue.co.jp/anna-dello-russo/

Strona Anny Dello Russo: www.annadellorusso.com/

2 komentarze:

 1. Fajna notka , super z niej dziewczyna ; ) .
  A tak na marginesie : Kiedyś dostałam e-maila od LL w sprawie zostania redaktorką na tym blogu , nic wtedy nie odpisałam . Przemyślałam tą sprawę i sądzę , że gdybym jeszcze mogła to chciałabym z wami współpracować . Lubię rysować , tworzyć biżuterię i ogólnie tworzyć różne dzieła . Jeżeli to jeszcze aktualne to proszę o odpowiedź .
  Pozdrawiam cały zespół LL , Ada .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy1:14 PM

   Ada dzięki za odzew :)))) Napisz proszę e-mail na adres: i.balcerzak@lillalou.pl :)

   Usuń