30.07.2013

Projektuj z Dampirką: włosy cz.1

Hejka wszystkim :) Dzisiaj pokażę Wam jak rysuję włosy. Jest to taki podstawowy tutorial pokazujący jak je dobrze wycieniować itp. Niedługo wstawię drugą część, a w niej będziecie mogli zobaczyć jak zrobić różne fryzury.Mam nadzieję, że wykorzystujecie jakoś te moje tutoriale. Jeśli czegoś nie rozumiecie lub macie jakieś pytania to śmiało piszcie w komentarzach. Każdemu postaram się pomóc.

1. Delikatnie ołówkiem szkicujemy włosy i dodatki (spinki, gumki itp.).


2. Bierzemy kredki LYRA w kolorach: jasnym zielonym, ciemnym zielonym, jasnym fioletowym i ciemnym fioletowym.3. Jasnym fioletowym i zielonym konturujemy kokardki.4. Tymi samymi kredkami malujemy delikatnie całe kokardki. 5. Zaznaczamy kredkami miejsca gdzie ma być ciemniejszy kolor. 6. Cieniujemy kokardki. 7. Bierzemy kredki w ciemniejszych kolorach i jeszcze raz cieniujemy kokardki tam gdzie kolor jest najciemniejszy. 8. Bierzemy kredki w kolorach: jasnym żółtym, brązowym i ciemnym żółtym, brązowym. 9. Wymazujemy lekko ołówkowe kontury włosów. Bierzemy jasną żółtą kredkę i konturujemy włosy. 10. Tą samą kredką malujemy lekko całe włosy. 11. Teraz tą samą kredką cieniujemy włosy. Każde pasmo powinno być robione osobno tak, jak na zdjęciu poniżej. Robimy takie pojedyncze kreski bardzo blisko siebie. Właśnie takim sposobem budujemy włosy. UWAGA! Nie zamalujcie całych włosów! Trzeba zostawić refleksy świetlne.
 12. Żółtą ciemną kredką przyciemniamy włosy.  13. Brązową jasną kredką i brązową ciemną robimy gdzie nie gdzie pojedyncze pasma włosów.

 14. Brokatowymi długopisami malujemy spinki.I włosy gotowe!

8 komentarzy:

 1. Anonimowy8:24 AM

  świetny tutorial!

  OdpowiedzUsuń
 2. a zrobisz jak cieniujesz resztę ciała , wiem że w tej sylwetce nie ma dalszej części ciała ale od innej sylwetki ? co ty na to ? Bardzo bym prosiła ;)

  PS. Świetne toutoriale !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, cała sylwetka modelki też będzie :) już nawet mam przygotowany ten tutorial tylko trochę trzeba go poprawić... prawdopodobnie niedługo pojawi się na blogu...

   Usuń
 3. Dampirko mam do Ciebie pytanie akurat nie do tutoriala. Wolisz rysować w małuch szkicownikach (np. dolls) czy durzych (np. pin-up), a może w mek-up???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy6:16 PM

   YYYYYYYY.....

   Usuń
  2. Wolę rysować w dużych :)

   Usuń
 4. nie umiem zrobić tych refleksów świetlnych. U mnie to wychodzi jakby ktoś zapomniał domalować gdzie nie gdzie włosów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy2:44 PM

   Nie martw się , u mnie też tak wcześniej wychodziło a teraz już normalnie mi wychodzi :)

   Usuń