29.07.2015

Historia Powstania Świata - Aqua Strażniczka Wody

       Na początku nie było niczego, prócz pięknych kobiet obdarzonych nadprzyrodzonymi mocami. Każda była wyjątkowa: ogień, woda, rośliny, powietrze... Kobiety żyły beztrosko bawiąc się swoimi umiejętnościami i chwaląc się nimi między sobą.
       Po jakimś czasie znudziło im się jednak ich dotychczasowe życie. Zapragnęły czegoś nowego, nadzwyczajnego i wielkiego. Postanowiły stworzyć Świat. Tak powstały jeziora i oceany; lasy i pustynie; śnieg i deszcz i wiele, wiele innych zjawisk. Kobiety okrzyknęły się Strażniczkami i widząc, że to co robią jest piękne, dalej urozmaicały krajobraz swoimi mocami. Wszystkie były sobie równe, ale każda na swój sposób ważna.
       Lecz niestety, pewnego dnia podczas tworzenia dnia i nocy, Strażniczka Ciemności, sprzeciwiła się Światłu. Ogarnęła ją bezgraniczna chęć posiadania władzy, zapragnęła, by na Świecie zawsze panowała noc. Strażniczka Światła nie zgodziła się na to. Między Siostrami zrodziła się Nienawiść. Bliźniacze strażniczki stanęły ze sobą do walki. Na czele Armii Światła Stanęły: Strażniczka Światła, Strażniczka Wody i Strażniczka Roślin. Natomiast Armią Ciemności przewodziły: Strażniczka Ciemności, Strażniczka Ognia oraz Strażniczka Zwierząt.
       Walka trwała. Ciągnęła się długimi godzinami. Armia Światła słabła. Była na skraju przegranej, gdy Ciemność miała zadać ostateczny cios. Lecz ostatkami sił, Światło szlachetnie rzuciło ostatnie zaklęcie. Sprawiło że zniknęła sama ona wraz ze swoją bliźniaczką. Strażniczki z jej armii szybko pojęły co się dzieje i jedna po drugiej zaczęły znikać wraz ze swoimi przeciwstawnymi siostrami, aż do chwili, gdy zniknęła ostatnia para.
       W ten sposób po Strażniczkach słuch zaginął. Lecz pozostawiły po sobie wszystko co, stworzyły, aż do chwili, gdy na Świecie pojawił się człowiek.
       Ale to już całkiem inna historia...

Tak wygląda wyobrażone przeze mnie stworzenie świata, do którego postanowiłam stworzyć serię tutoriali. Ukażą się w nich wszystkie główne Strażniczki poszczególnych armii. Dzisiaj pokażę Wam, jak według mnie wygląda Strażniczka Wody.
1. Zacznijmy od szkicu.

2. Ciemnym brązem zaznacz cienie na gałęziach.

 3. Następnie resztę wypełnij jaśniejszym odcieniem.

4. Błękitnym zrób zagięcia na materiale bluzki imitujące fale oceanu.

5. Czarnym zaznacz cień. 6. Zacznijmy robić dół sukni. Materiał znów układa się falami, lecz tym razem pionowo. Zaczynamy malować spódnicę od góry ciemnym niebieskim i stopniowo schodząc w dół, zmieniamy odcień na jaśniejszy.

7. Na końcu materiały sukienki, w niektórych miejscach malujemy spływające krople wody. Dzięki temu odnosimy wrażenie, że tkanina wyłania się i formuje z wody.

 8. Wszystko cieniujemy czarną kredką.

9. Na koniec ciemnym niebieskim malujemy spód sukienki, też cieniując.

10. Okej, sukienka gotowa, teraz czas na fryzurę i makijaż Strażniczki. Jest to bardzo wysokie upięcie długich jasnoblond włosów i pokrywająca prawie całą twarz nierówna grzywka. Do tego użyłam takiego bardzo jasnego beżu, którym robimy podstawę. 


11. Jasnym brązem robimy cień. Możemy poprawić jeszcze włosy złocistym kolorem, by włosy nabrały blasku.

 12. Robimy Strażniczce niebieskie oczy, turkusowy cień na powiekach i koralowe usta. Mała wskazówka: czarną kredką malujemy kreskę w taki sposób, aby jej spojrzenie złagodniało. Jest ona bowiem poważną, dumną, ale i łagodną postacią.
13. Malujemy skórę. Nie będę tłumaczyć jak, za każdym razem technika jest ta sama, tylko w tym przypadku użyłam do każdej warstwy jaśniejszego odcienia, aby skóra była bledsza.

15. Przyszła pora na farby. Możecie użyć wszystkich odcieni niebieskiego, jakie macie. Pamiętajcie by w niektórych miejscach przyciemnij farbę trochę czarnym w celu uzyskania wrażenia oddalenia bohaterki od brzegu. Kolejna mała sztuczka: Gdy będzie malować miejsce, gdzie stopy Strażniczki znajdują się pod powierzchnią, użyjcie większej ilości wody, aby pomalowane wcześniej części ciała prześwitywały. Wygląda to naprawdę ciekawie i realistycznie.

 17. Za pomocą pędzelka malujemy parę i wodę rozpryskującą się w miejscu, gdzie wodospad styka się z powierzchnią oceanu.


 18. Teraz coś, co mi nie wyszło - wodospad. Naprawdę nałożyłam na niego tyle warstw, tyle technik tam wykorzystałam... Zróbcie go po swojemu. Jak wam się wymarzy.

19. Również farbą malujemy wodę w powietrzu, która została wytworzona ręką Strażniczki.

20. Brązową pastelą robimy ścianę znajdującą się na drugim planie. Za pomocą białej malujemy poświatę wokół wyczarowanej wody przez Strażniczkę.


 21. Tak jak w przypadku gałęzi z początku tutorialu, tym samym sposobem malujemy drzewa tworzące las. Przestrzeń, która pozostanie między nimi, wypełniamy czarnym kolorem. Będzie to dawało wrażenie głębi.

 22. Głazy znajdujące się przy wodospadzie malujemy szarobrązową kredką, cieniujemy czarną, a także dorysowujemy zieloną mech.

23. Na koniec malujemy niebo, za pomocą zastruganej kredki bambino.


 GOTOWE!To tyle w dzisiejszym tutorialu. Mam nadzieję, że seria ze Strażniczkami Wam się spodoba.
Papatki
~ Aries

9 komentarzy:

 1. Anonimowy4:18 PM

  sliczne!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy5:25 PM

  śliczne! i bardzo ciekawa historyjka! nie mogę się doczekać kolejnych strażniczek żywiołów!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy6:31 PM

  Wow! Ty tą historię naprawdę sama wymyśliłaś? Praca jest przeprzeprzeprzeprzeprzeprzeprzeprzepiękna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy6:47 PM

  Ale piekne!!!!!napewno skorzystam czekam na następny

  OdpowiedzUsuń
 5. to jest....... super hiper ekstra teraz zrób dziewczynę ognia:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy4:32 PM

  łał !!!!!!!!!!!!!!! wygląda jak żywa!

  OdpowiedzUsuń
 7. fajne czekam na dalsze serie

  OdpowiedzUsuń