18.01.2017

Art Academy Online: "Zwierzoludzie i Zwierzołaki" - relacja


Cześć dziewczyny! W dzisiejszej relacji będę opowiadać Wam o tym, co było na zajęciach o zwierzoludziach i zwierzołakach. Zapraszam! :)Zajęcia odbyły się jeszcze przed świętami i do tej pory mam mało grafik dziewcząt, które uczestniczyły i chcą je pokazać. Na zajęciach rozmawialiśmy o zwierzoczłekach, czyli ogólnie o hybrydzie człowieka i zwierzęcia. Zwierzoczłeki to stworzenia posiadające zdolność przemiany w zwierzę, tak więc łatwiejsze do narysowania w każdym etapie rozwoju. Zwierzoludzie natomiast są w stałej formie człowieka, posiadającego więcej lub mniej cech zwierzęcych. Na wielu stronach i w wielu opisach gier ten temat jest poruszany indywidualnie, dlatego ciężko mi było wytłumaczyć kogo jak nazywamy i pewnie ten opis będzie się zgadzał tylko z jakąś częścią opisów w internecie. W każdym razie Lilla Studentki ochoczo zabrały się do pracy i dodawały swoim modelkom stopniowo cech zwierzęcych. Bardzo miło mi się prowadziło zajęcia, ponieważ padało mnóstwo pytań o to, jak narysować futro, łuski, drobną sierść, rogi, ogony, racice, kopytka, dzikie oczy, pióra, kły.

Najprzyjemniej było odkrywać naszego zwierzoczłeka od natury zwierzęcej. Próboaliśmy się wcielić w rolę takiego i kładliśmy nacisk na to, aby kluczowe cechy zwierząt dopasować do ludzkich, tak by było praktycznie im żyć. Jeśli nasze zwierzątko było drapieżnikiem, musiało mieć cechy nadające naszej postaci szybkości, albo zwinności, wyostrzające zmysły, czy też ułatwiające polowanie. Jeśli nasze zwierzątko było małe i urocze, albo piękne i majestatyczne, lepiej było narysować im cechy, które miały za zadanie sprawić, by błyszczały jak diamenty! To samo tyczyło się ubrań, ponieważ mniej praktycznie było narysować balową suknię drapieżnikowi, a sportowe, albo krótkie i przede wszystkim wygodne ubrania tym, które są wyniosłe i eleganckie. Każdy gatunek zwierzęcia ma swój własny, indywidualny charakter, zupełnie tak jak człowiek, dlatego też próbowaliśmy dopasować stylizacje właśnie do niego. :)

Te zajęcia były świetną zabawą zarówno dla mnie, jak i Studentek, dlatego zachęcam Was też do tego, abyście się "przemieniły" w zwierzoczłeka i narysowały swoje kreacje! Podzielcie się nimi koniecznie w galerii Lilla Lou. :)

Poniżej kilka prac dziewcząt, które brały udział w zajęciach i nie wstydziły się nimi pochwalić:


4 komentarze:

 1. Super prace, czekałam na ten wpis, na pewno skorzystam. ..Chociaż nie wiem czy nie zrobię całkowitej hybrydy. .. ^^` /Boovko

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej, zapomniałam się jeszcze spytać- Maltynko, kolejny raz urzekły mnie te piękne oczy! Takie enigmatyczne i fantastyczne. ..Nie zrobiłabyś może szkoły rysunku z tych oczek? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny pomysł, na pewno zrobię coś więcej na ten temat. :)

   Usuń
 3. Anonimowy5:26 PM

  Ja będę na AA w roku 2018,jak będę miała swój komputer;-l

  OdpowiedzUsuń