08.01.2017

Art Academy Tutorial: Włosy jak SprężynkiWitajcie, Lilla Girls! Zastanawiałyście się kiedyś, jak narysować takie piękne, sprężynowe loki prosto z lokówki jak u porcelanowej lalki? Dzisiaj pokażę Wam metodę na osiągnięcie takiego efektu. Zapraszam!
1. Naszkicuj podstawową część fryzury (grzywkę, włosy na czubku głowy itp.), a potem zacznij w wybranych miejscach delikatnie nakreślać kształty podobne do kociego oka, jak widać na ilustracji. Nie mogą być równe i w identycznych rozmiarach, bo będzie to wyglądać nienaturalnie. Rysuj je jeden pod drugim, by stworzyć z nich pasma. Zachowaj między nimi niewielką odległość - im większa odległość, tym loki będą sprawiać wrażenie cięższych i delikatniej skręconych. Jeśli jednak taki właśnie efekt zamierzasz osiągnąć, możesz rysować te kształty bardziej pochyło niż poziomo.
Połącz brzegi kształtów zaokrąglonymi liniami - rysujesz teraz tylną część sprężynek. Powinny być skierowane w odwrotnym kierunku niż przednia część loków, tak jakby szły zygzakiem.
Zakończ każde pasmo loków kosmykiem włosów w kształcie półksiężyca.

2. Weź ostro zatemperowaną kredkę w wybranym kolorze włosów (ja używam czarnego długopisu) i każdy z kształtów przedniej części sprężynek obrysuj miękko, zaokrąglając brzegi i dodając im nierówności i szczegółów. Staraj się rysować linie gładko, wchodząc lekko łukowatymi kreseczkami na kształt zgodnie z kierunkiem skręcania się włosów.3. Zakoloruj delikatnie kredką w podstawowym kolorze każdy z kształtów sprężynki z tyłu i z przodu. Na przedniej części loków zostaw białe smugi na środku, by podkreślić padanie światła w tamtym miejscu. Ten kolor jest kolorem pośrednim między bielą a Twoim wybranym kolorem włosów, więc będzie on zmiękczał przejście między nimi i tworzył gładki gradient.4. Ciemniejszą kredką i bardziej intensywnie zacznij kolorować loki od bocznych brzegów ku środkowi, zostawiając  na samym środku trochę tego jaśniejszego koloru, którego użyliśmy wcześniej. Mocniejszymi kreskami zaznacz pojedyncze kosmyki, by podkreślić kierunek zakręcania się włosa. Te linie mogą wchodzić na białą, najbardziej podświetloną część loków, ponieważ w ten sposób będą podkreślać trójwymiarowość każdego z pukli. Pamiętajmy, że włosy nie są jak materiał i w niektórych miejscach światło w ogóle nie będzie na nie padać. 5. Na koniec, dla dodania głębi kolorom, możesz podkreślić najciemniejsze miejsca ciemnym długopisem lub bardzo ostrą kredką oraz cieniutko zaznaczyć nim pojedyncze kosmyki włosów. Zrób to zwłaszcza na końcówkach loków i grzywce. Gotowe! Takie loki są bardzo elegancką fryzurą, którą możecie rysować postaciom stylizowanym na lollitę i gothic lollitę, pannom w starodawnych sukniach balowych lub lalkom. A najpiękniejsze jest to, że za każdym razem wyjdą inaczej i możecie bardzo łatwo pozmieniać styl takich loków, by były większe, mniejsze, mocniej lub lżej skręcone i mniej lub bardziej poukładane. Limitem jest tylko Wasza wyobraźnia.
Mam nadzieję, że przyda Wam się ten tutorial i czekam na Wasze adaptacje tej techniki w swoich projektach w galerii Lilla Lou! :)
Maltynka

7 komentarzy:

 1. Świetny tutorial! Przyda mi się :3 Zastanawiałam się, jak narysować takie włosy, kiedy rysowałam Kelly do kolekcji moich szczurów - nabazgrałam jakieś dziwactwo i w końcu nie skończyłam projektu :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy4:18 PM

  Super! Zabieram się do roboty!
  ~Heart

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy6:38 PM

  Ciekawy pomysł !Aż sama z chęciom zaraz wezmę szkicownik i zacznę rysować bujne loczki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy7:19 PM

  Wow!Dzięki za pomysł na nowy projekt.

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy10:39 AM

  no prze pięknie to wyszło jest genialne i tutorial z paskiem też będzie więcej tutoriali??? pozdro<3

  OdpowiedzUsuń